Kraljevo posle dramatičnog finiša i preokreta savladao NŽKA

Kraljevčanke zabeležile 12 pobedu!

Pred oko 300 gledalaca u hali sportova u Kraljevu domaći tim je savladao Novosadsku žensku košarkašku akademiju rezultatom 58:56 (10:11, 15:18, 17:11, 16:16) u utakmici 18. kola Ženske košarkaške lige Srbije. Kraljevčanke su zabeležile 12. pobedu i sada sa 30 bodova iz 18 utakmica zauzimaju peto mesto. Novosadski tim je 14. porazom u sezoni ostao na 11. mestu.

Prva četvrtina bila je izjednačena sa čestim smenjivanjem rivala u vođstvu. Do prve opipljivije prednosti u meču stigle su gošće koje su sredinom druge četvrtine išle i do 11 poena viška - 25:14.

Domaćin je konsolidovao svoje redove početkom druge četvrtine kada je serijom poena stigao na poen minusa - 29:30. Ipak, gošće su odolevale i držale rezultatski višak sve do finiša treće četvrtine kada je Šerić trojkom donela svom timu prednost 42:40. Bio je to krajnji rezultat posle 30 minuta.

I poslednjih deset minuta obeležila je rezultatska klackalica. Ekipe su se u nekoliko navrata smenjivale u vođstvu, da bi gošće poenima Anastasije Podunavac u 36. minutu stekle četiri poena viška - 52:48. Na scenu je tada stupila Tamara Bajić koja je vezala sedam poena, od toga jednu trojku, i donela Kraljevu prednost 55:52 u 39. minutu. Novosađanke su u odsudnim trenucima bile bez rešenja u napadu, što ih je skupo koštalo u ovom meču.

Domaći tim su predvodile Tamara Bajić sa 16 poena (7 skokova, 7 asistencija) i Anđelina Radić (12 skokova) i Ivana Šerić sa po 12 poena.

U redovima NŽKA se itekako osetilo odsustvo Jelene Mitrović. Anastasija Podunavac je bila najefikasnija sa 16 poena (9 skokova), dok je Dragana Radović postigla 12 poena.

Kraljevo u narednom kolu gostuju ekipi Radivoja Koraća, a NŽKA igra možda i presudnu utakmicu za opstanak u ligi pošto gostuje niškom Studentu.