Kraljevo rutinskom pobedom čuva četvrto mesto

Malene upisale još jednu pobedu!

Košarkašice Kraljeva savladale su na domaćem terenu Student iz Niša rezultatom 75:55 (23:10, 14:12, 16:17, 22:16) u okviru 20. kola Ženske košarkaške lige Srbije. Kraljevčanke su 13. pobedom zadržale četvrtu poziciju sa 33 boda, dok je Student 13. porazom ostao na devetom mestu sa 27 bodova.

Ujedno, ekipa iz Kraljeva je napravila lepu uvertiru pred finalni meč Kupa Srbije drugog stepena koji protiv Crvene zvezde igra u utorak na svom terenu. Domaćin će u toj utakmici pobedom tražiti plasman na završni turnir Kupa Srbije.

Utakmicu u hali sportova gledalo je oko 300 gledalaca.

Kraljevčanke su praktično sve dileme oko pobednika rešile u prvoj četvrtini. Student nije imao rezultatski imperativ, s obzirom da je u prošlom kolu obezbedio opstanak u ligi, pa je Kraljevo povelo sa 8:0 posle dva minuta igre, a do prve dvocifrene prednosti stiglo u 5. minutu (12:2).

Domaći tim je do isteka prvih deset minuta stekao 13 poena prednosti (23:10) koje je, manje-više, do kraja utakmice uspešno održavao.

Naredne dve četvrtine su bile izjednačene, a domaćin je 14 poena viška sa kraja trećeg perioda (53:39) pretvorio u 20 poena viška na kraju utakmice - 75:55.

Kraljevo je na ovoj utakmici nastupilo bez kapitena Tamare Bajić. Najefikasnija je bila Anđelina Radić sa 23 poena, Aleksandra Katić je postigla 15 poena, a Žaklina Janković 11. Ivana Šerić je na devet poena dodala 10 asistencija.

U ekipi iz Niša Danijela Dimitrijević je bila najefikasnija sa 16 poena, a po 11 su postigle Danijela Točaković i Maja Živković.

Kraljevo u narednom kolu putuje u Vršac gde igra možda presudnu utakmicu za plasman u plej-of, a u zadnjem kolu dočekuje ekipu Šumadije. Student je u narednom kolu gost Šumadije, a zatim i domaćin Crvenoj zvezdi.