Kraljevo savladalo u Novom Sadu ŽKA

Posle bolnog poraza u Kranju, "malene" savladale ŽKA iz Novog Sada!

Košarkašice Kraljeva stigle su do pete pobede u sezoni pošto su u Novom Sadu u utakmici 7. kola prvenstva Srbije savladale Novosadsku žensku košarkašku akademiju rezultatom 74:52 (19:1722:11, 18:9, 15:15). Akademija je šestim porazom u sezoni ostala na 11. poziciji.

Utakmica je odigrana pred nekoliko desetina gledalaca u velikoj hali Spensa u Novom Sadu.

Gošće su prvu četvrtinu, u kojoj je viđeno nekoliko promena vođstva, sa 19:17. Novosađanke su uglavnom vodile u uvodnim minutama, a gošće dobro finiširale.

Kraljevčanke su počele da prave razliku u drugom delu druge četvrtine. Trojkom Tamare Bajić povele su u 15. minutu sa 30:23, a već minut kasnije bilo je 32:23. Do prve dvocifrene prednosti Kraljevčanke su stigle u 18. minutu kada je Marijana Paunović postigla trojku za 37:27. Do kraja četvrtine gošće su stekle 13 poena viška - 41:28.

Kraljevo je definitivno utakmicu prelomilo na početku trećeg perioda. Radić, Jozić i Bajić donele su svom timu vođstvo 48.30 u 24. minutu. Bila je to prednost koju domaći tim više nije mogao da stigne.

Gošće su u poslednjoj deonici u nekoliko navrata imale 30 i više poena prednosti, a novosadski tim je u finišu uspeo da ublaži poraz.

U ekipi Kraljeva Marijana Paunović je postigla 15 poena, Tamara Bajić 12, Anđelina Radić, Višnja Stefanović i Tossou Afanwoubo po devet.