Kraljevo savladalo Vrbas i upisalo treći trijumf u prvenstvu

Jos jedana pobeda malenih!!!

U poslednjoj utakmici 4. kola prvenstva Srbije košarkašice Kraljeva savladale su na svom terenu Vrbas Medelu rezultatom 60:54 (17:1620:109:1414:14). "Malene" su zabeležile treći trijumf u sezoni i izjednačile se sa timovima koji dele vrh tabele, dok je Vrbas doživeo treći poraz.Utakmica je odigrana u hali sportova kraj Ibra pred oko 300 gledalaca.Većim delom utakmice viđena je ravnopravna igra. U prvoj četvrtini ekipe su se smenjivale u vođstvu, a taj period je pripao domaćem timu rezultatom 17:16, posle trojke Tamare Bajić.Ispostavilo se na kraju da je druga četvrtina bila ključna po krajnji rezultat. Domaćin je u tom periodu napravio dvocifrenu prednost koju je uspešno zadržao do kraja utakmice. Vrbas je u prvih šest minuta ove četvrtine postigao samo dva poena, a domaćin je serijom 11:0 stigao do vođstva 28:18 u 16. minutu. Na isteku prvog poluvremena "Malene" su imale 11 poena viška - 37:26.Vrbas je početkom treće četvrtine ušao u ritam, napravio seriju od sedam vezanih poena, ali i propustio nekoliko šansi da se dodatno približi domaćinu. Ipak, to mu je pošlo za rukom u 27. minutu kada je posle poena Latinke Dušanić prišao na dva poena minusa (39:37).Usledio je period bolje igre domaćin i veoma bitna trojka Ivane Šerić u finišu trećeg perioda za 46:38.Šerić je u ovoj utakmici bila meč viner jer je već početkom poslednje četvrtine pogodila novu trojku i odvela svoj tim na 49:42 u 31. minutu. Kraljevo je u 33. minutu ponovo steklo dvocifrenu prednost (52:42) i praktično otklonilo sve dileme oko krajnjeg ishoda.Kraljevo je u narednom kolu gost Partizanu u jednom od derbija kola.