Kraljevo u derbiju kola savladalo Crvenu zvezdu

Prva pobeda Kraljeva u domacem prvenstvu!

Košarkašice Kraljeva savladale su na svom terenu Crvenu zvezdu rezultatom 54:48 (15:12, 9:9, 14:17, 16:10) u derbiju 2. kola Ženske košarkaške lige Srbije. Obe ekipe posle ove utakmice imaju polovičan skor.

Utakmica je odigrana pred oko 300 gledalaca u hali sportova kraj Ibra u Kraljevu.

Utakmica je tokom svih 40 minuta bila prilično tvrda, sa malo poena. Zvezda je imala 18 napada više na meču, ali i katastrofalan šut za tri poena gde je pogodila samo jednom iz 19 pokušaja.

Kraljevo je, posle startnog vođstva Zvezde od 2:0, povelo sa 5:2 i uglavnom do isteka prvog poluvremena imalo prednost 3-5 poena. Do najveće prednosti u prvom poluvremenu domaći tim stiže u 19. minutu posle poena Paunović za 24:17. Ipak, gošće su do kraja četvrtine vezale četiri poena za 24:21 na isteku prvog poluvremena.

Domaćin je sredinom treće četvrtine u dva navrata stekao pet poena viška, međutim crveno-bele su serijom od šest vezanih poena u 27. minutu prvi put povele posle startnog vođstva - 31:30. Usledila je rezultatska klackalica, a na isteku 30 minuta i nerešen rezultat 38:38.

Trojkom Tamare Bajić Kraljevo je u 32. minutu povelo sa 45:42. Bio je to uvod u seriju koja je domaći tim dovela do vođstva 54:44 u 39. minutu. Gošće u preostalom vremenu nisu uspele da nadoknade minus.

Kraljevo je imalo procenat šuta iz igre 47 odsto (20/43), sedam trojki iz 19 pokušaja (37 odsto). Domaćin je uhvatio 30 lopti, od toga tri u napadu, uz šest osvojenih i 19 izgubljenih lopti, kao i 14 asistencija.

Zvezda je imala pet skokova manje od domaćina, ali deset u fazi napada. Gošće su zabeležile devet osvojenih i 12 izgubljenih lopti, uz sedam asistencija.

U pobedničkom timu Rajić je bila najefikasnija sa 14 poena (7 skokova), Bajić je postigla devet (7 asistencija).

Kod gošći po deset poena postigle su Bogićević, Bojović i Đorđević.

Kraljevo u narednom kolu putuje u Suboticu.