KRALJEVO UBEDLJIVO PROTIV VOJVODINE

Posle ubedljivog poraza u Bugarskoj, "malene" savladale Vojvodinu.

Košarkašice Kraljeva do četvrte pobede u sezoni stigle su na svom parketu u okviru 6. kola protiv Vojvodine NS - 113:45 (29:8, 23:11, 28:12, 33:14). Novosađanke su i dalje jedina ekipa bez pobede.

Utakmica je odigrana pred oko 300 gledalaca u hali sportova kraj Ibra.

Najbolja odbrana u ligi još jednom je bila na visini zadatka, a ovog puta je i napad pokazao potencijal.

"Malene" su meč rešile praktično u uvodnim minutama meča. Serijom 27:0 izabranice trenera Igora Vujovića su u 9. minutu povele sa 29:3.

Bio je to kraj rezultatske neizvesnosti i početak stvaranja sve veće razlike u korist domaće ekipe.

U utakmici koja nije imala rezultatsku draž izdvojila se Jelena Jozić koja je upisala tripl-dabl. Na deset poena dodala je deset skokova i 13 asistencija.

U domaćem timu, u kome nije bilo Tamare Rajić, sve igračice su se upisale u listu strelaca. Najefikasnija je bila Višnja Stefanović sa 27 poena (12 skokova), pratila ju je Tossou Adjovi sa 24poena, a Anđelina Radić je postigla 22 poena.

Kod gošći nije igrala Dara Marjanović, a najefikasnija je bila Marijana Čorto sa 20 poena, dok je Nevena Rosić postigla devet poena.

Kraljevo u cetvrtak gostuje ekipi Triglava iz Kranja u WABA ligi.