"Malene bez rezultatskog uspeha na startu WABA lige

Kraljevo poraženo od Triglava na debiju u regionalnoj ligi

Košarkašice Kraljeva poražene su u debitantskom meču u regionalnoj ligi od Triglava na svom terenu rezultatom 54:57 (9:14, 14:17, 24:15, 7:11).

Posle uvodnog vođstva "Malenih" i trojke Katić gošće su napravile seriju 12:1. Domaćin je skoro sedam minuta bio bez poena iz igre, da bi Katić novom trojkom prekinula nalet slovenačkog tima.

Boljim otvaranjem drugog perioda, novom trojkom Katić i serijom 5:0 domaćin je u 12. minutu stigao do izjednačenja 14:14. Rezultatska klackalica viđena je do 17. minuta, a onda je finiš prvog poluvremena pripao Triglavu. Tri trojke koje su realizovale Abramovič i Jevtović donele su gošćama osam poena prednosti na poluvremenu - 23:31.

Treći period bio je najbolji u igri Kraljeva. Doduše, Triglav je novom trojkom Abramović stigla do najveće prednosti od 11 poena (23:34), koliko je iznosila i razlika u 26. minutu (34:45). Od tog trenutka Kraljevo je zaigralo mnogo bolje i serijom 13:0 prešlo u vođstvo 47:45. Na ulasku u poslednju četvrtinu domaćin je imao minimalnu prednost 47:46.

Domaćin je dobro otvorio poslednju četvrtinu i posle poena Bajić stekao šest poena viška u 33. minutu (52:46). Sredinom ovog dela igre Kraljevo je imalo pomenutih šest poena viška (54:48), ali je nažalost to bilo sve od ekipe trenera Igora Vujovića. Kraljevo do kraja utakmice nije uspelo da postigne nijedan pogodak, a gošće su nanizale devet poena za pobedu 57:54.Rivali su u gotovo svim statističkim parametrima bili izjednačeni, osim u šutu za dva poena gde je Triglav ostvario odlučujuću prednost.

Kod domaćina Katić je postigla 17 poena, Bajić 13. Kod gošći Jevtović je bila najefikasnija sa 16 poena.

Kraljevo narednu utakmicu u regionalnoj ligi igra početkom novembra kada gostuje u Bugarskoj ekipi Beroe, a već ovog vikenda startuje u domaćem prvenstvu utakmicom protiv Šapca.