Partizan slavio u Kraljevu

Partizan bolji i cetvrti put !

Košarkašice Partizana savladale su kao gošće ekipu Kraljeva rezultatom 56:51 (15:13, 14:13, 11:13, 16:12) u jednom od derbija 16. kola Ženske košarkaške lige Srbije.

Crno-bele su 13. pobedom učvrstile drugu poziciju na tabeli, dok su Kraljevčanke doživele šesti poraz, ali uz 11 pobeda ostale na četvrtom mestu.

Partizan je otvorio utakmicu sa devet vezanih poena, a Kraljevo je prve poene na meču postiglo posle pet minuta igre. Šerić i Radić su trojkama vratile Kraljevo u igru, ali je Partizan do isteka prve četvrtine zadržao prednosti - 15:13.

Prednost od tri do petpoena crno-bele su držale do 14. minuta kada je Šerić novom trojkom donela izjednačenje 21:21. Ubrzo je hrvatska internacionalka sa nova dva poena potpuno preokrenula rezultat u korist svog tima, pa su Kraljevčanke prvi put povele na meču u 15. minutu - 23:21. Usledio je period igre u kojoj se Partizan nametnuo kao bolji rival. Crno-bele sa sedam vezanih poena stiču u 20. minutu prednost 28:23, da bi Jozić trojkom prekinula nalet rivala. Na isteku 20 minuta beogradski tim je vodio 29:26.

Početkom treće četvrtine Partizan je preko Stojanović i Živadinović napravio mini seriju 5:0 i poveo sa 34:26 u 24. minutu. Ponovo je domaći tim bio dugo bez poena, a kada je Jozić pogodila za dva poena Kraljevčanke su vezale osam poena i stigle do izjednačenja 34:34 u 26. minutu. Rezultatska neizvenost trajala je do kraja četvrtine nakon koje je Partizan imao minimalnu prednost 40:39.

Rezultatska klackalica vladala je tokom čitave poslednje četvrtine. U dramatičnoj završinici Suzana Milovanović je posle skoka u napadu postigla dva poena za vođstvo Partizana 53:51, a zatim je Milica Špikić odigrala odlično u odbrani i osvojila loptu posle promašaja domaće ekipe. Milana Živadinović je bila precizna oba puta sa linije penala posle prekršaja, a zatim su crno-bele još jednom odlično odigrale u odbrani, a onda je Živadinović još jednom morala na liniju penala odakle je postavila konačan rezultat 56:51 u korist svog tima.

U Partizanu je najefikasnija bila Suzana Milovanović sa 18 poena (9 skokova), 13 je ubacila Milana Živadinović, a 12 Ivanka Matić (8 skokova).

Kod domaćina Tamara Bajić je sa 15 poena bila najefikasnija, 10 je postigla Ivana Šerić.