Partizan slavio u Kraljevu i upisao prvu pobedu u ligi

Kraljevačanke i dalje bez pobede u regionalnoj ligi!

Košarkašice Partizana 1953 savladale su kao gošće Kraljevo rezultatom 77:67 (27:14, 22:1415:1913:20) u zaostaloj utakmici 4. kola grupe A regionalne lige. Tim trenera Miroslava Kanjevca tako je zabeležio prvu pobedu u WABA ligi, dok je Kraljevo još uvek bez trijumfa.

Utakmica je donela dva različita poluvremena, prvo u kome je dominirao gost i drugo u kome je domaćin bio na pragu senzacionalnog preokreta.

Predvođen iskusnim tandemom Milovanović-Matić gošće su otvorile utakmicu sa sedam vezanih poena. Kraljevo je uzvratilo sa pet vezanih poena, ali nije dugo izdržalo. Partizan je već u 6. minutu stigao do dvocifrene prednosti (15:5), a do najvećeg vođstva u ovom delu igre od 15 poena (27:12) stigao u 9. minutu.

Serijom od osam vezanih poena crno-bele su u 14. minutu povele sa 37:16. Dvadesetak poena viška crno-bele su sigurno držale do kraja poluvremena kada je na semaforu stajao rezultat 49:28.

Treći period nije doneo veće rezultatske oscilacije. Partizan je u jednom trenutku imao 23 poena viška, Kraljevo stiglo na 15 poena zaostatka, da bi rivali u poslednju četvrtinu ušli sa rezultatom 64:47 u korist crno-belih.

Činilo se da je 17 poena viška dovoljno da iskusna ekipa Partizana meč lagano privede kraju. Međutim, usledio je period dominacije domaćeg tima koji je između 33. i 37. minuta napravio seriju 14:1 i prišao na dva poena minusa posle trojke Tamare Bajić - 65:67.