Vrbas u derbiju kola savladao Kraljevo

Vrbas nadigrao malene

Košarkašice Vrbasa Medele savladale su u derbiju 15. kola Ženske košarkaške lige Srbije Kraljevo rezultatom 66:51 (22:16, 16:16, 14:14, 14:5). Vrbašanke su upisale deseti trijumf i trenutno imaju 26 bodova što ih drži na petom mestu. Kraljevčanke su doživele peti poraz i trenutno su trećeplasirani tim sa 27 bodova.

Utakmica je odigrana pred oko 450 gledalaca u CFK "Drago Jovović" u Vrbasu.

Vrbas je ceo meč odigrao bez ijedne izmene, ali to nije smetalo da stigne do značajne pobede u borbi za plej-of. Vrbas je u finišu prve četvrtine preuzeo rezultatsku prednost i do kraja kontrolisao meč.

Gošće su otvorile meč sa pet vezanih poena i održavale prednost do sredine prve četvrtine. Trojkom Stepanović Vrbas je prvi put poveo u meču u 6. minutu, a posle rezultata 16:16 finiširao četvrtinu sa šest vezanih poena.

Naredne dve četvrtine bile su rezultatski potpuno izjednačene. Vrbas je početkom druge četvrtine poveo sa 10 poena razlike (26:16), išao i do 13 poena viška (38:25) u 18. minutu. Ipak, Kraljevčankama je pripao finiš druge četvrtine, kada su sa sedam vezanih poena (Rajić 5) smanjile rezultat na 38:32.

Sredinom treće četvrtine Kraljevo je prišlo na dva poena posle trojke Bajić (42:40), međutim nije dodatno iskoristilo nešto lošiji period u igri domaćeg tima. Vrbas je za prvih pet minuta postigao samo četiri poena, a onda napravio mini seriju 6:0 i ponovo se odlepio.

Na ulasku u poslednju četvrtinu "Štrudlice" su imale šest poena viška - 52:46. Činilo se, rezultat koji najavljuje uzbudljiv finiš. Međutim, Kraljevo je odigralo katastrofalnu četvrtinu u ofanzivi. "Malene" su punih osam minuta bile bez poena u ovoj četvrtini, a prvi poen iz igre postigli u 39. minutu kada je već sve bilo rešeno.

Domaćin je bio daleko uspešniji u šutu i skoku, čime je nadoknadio nešto veći broj izgubljenih lopti.

Nataša Mijatović je bila najefikasnija u domaćem timu sa 21 poenom (13 skokova), poen manje ubacila je Olga Stepanović, dok je Miljana Džombeta bila strelac 14 poena. Značajan doprinos dala je Jelena Nikpaljević sa sedam poena, devet skokova i sedam asistencija, dok je Maša Janković postigla četiri poena, uz sedam skokova.

U gostujućem timu Anđelina Radić je bila najefikasnija sa 20 poena (9 skokova), 14 je postigla Tamara Bajić, a 11 Tamara Rajić.

Vrbas je slobodan u narednom kolu, dok Kraljevo igra novi derbi, protiv Partizana na domaćem terenu.